2012. november 12., hétfő

sürgős

ez a bejegyzés most kisbabásoknak szól, és tapasztalatból íródik.

sajnos előfordul, hogy a Picúrjainkat valami baj éri, ráadásul van, hogy a baj nagyobb mint gondolnánk. első és legfontosabb orvost, szükség esetén mentőt hívni. na persze ha a helyzet úgy diktálja. 
ha látszólag ok nélkül sápadt a baba, vagy leesett valahonnan (utóbbi állítólag minden babával megtörténik, még minden anyuka szégyelli és azt gondlja, hogy más kisbabája nem esik sehonnan le) az viszont simán okot adhat aggodalomra.

ilyenkor a gyors logikus cselekvés nagyon sokat mozdíthat előre. 
a gyermekorvos és a mentők száma legalább 3 fix helyen legyen feltüntetve a házban, a gyermek tb  kártyájának számával együtt. mert mindenki mindig tudja, hol van, de amikor éppen a fél kezedben a beteg, riadt kisbabád sír, és nem mered letenni sem, akkor nemigen fogod elővenni az iratos dobozod, és keresgélni a baba eü. könyve meg az egyéb dolgok között. 

érdemes gyorsan végiggondolni, ha leesett rögtön felsírt e, hányt e, nem álmatag-e, illetve egyéb életjelei hogy funkcionálnak, mert ezeket megfogják kérdezni. és ha még bármi szokatlant észlelsz (akkor is ha jelentéktelennek tűnik) már a telefonban meg kell említeni. ha a kicsi állapota a mentőre várakozás közben rosszabbodik, a mentőket újra kell hívni, elmondani, hogy már jelezted a problémát, és a változásról is beszámolni.

ha a telefon megvolt, és a mentők már úton vannak, jöhet a rohampakolás, a mentők kiérkezéséig, hogy utána már ne kelljen arra várni. 

mit tegyünk oda..
  • egy marék pelenka
  • konzerv babakaja, kanál
  • az baba egészségügyi kiskönyve, iratai, TB kártyája
  • meleg takaró a kicsinek
  • váltás ruházat, 
  • kedvenc játék
  • iratok, pénz, mobiltelefon

ha a pakolás megvan, mehet az öltözködés, gyorsan, és praktikusan, lehetőleg kényelmes holmikba, hogy ha bent kell maradni éjszakára, akkor is kényelmes legyen. 


de azért remélem erre a posztra nem lesz egyikőtöknek sem szüksége!!


4 megjegyzés:

  1. Jó, hogy összefoglaltad, mert alaphelyzetben ez mindenkinek eszébe jut, de abban a pillanatban lehet, hogy ez-az elfelejtődik. Én még annyit tettem, hogy amikor babaelsősegély-tanfolyamon vettem részt, az összes tudnivalót pontokba szedve kinyomtattam, és a pelenkázószekrény fiókjába tettem. Nálunk ott van minden "vészhelyzet esetén"-cucc. Hál'Istennek, még nem volt rá szükség... És igen, minden anya szégyelli, hogy leesik innen-onnan a gyerek. Engem a szomszéd, nem mellesleg 5 gyerekes anyuka nyugtatott meg, hogy nálunk mindegyik, állandóan leesett, szóval vagy az övéik hiperbénák, vagy minden gyerekre hat a gravitáció...:)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. igen, ez a baj vele, hogy amikor stressz helyzetben van az ember, sokkal nehezebben jutnak eszébe az alap dolgok is. nekem pl. a mentő száma, pedig belém aztán igazán apró korom óta nevelték, hogy 104, 105, 107.
      és mivel ÉdesEgy külföldi születésű, nálunk különösen fontos, hogy kinn legyen a telefonszám.
      nálunk még nem volt meg a nagy leesés, de ami késik...
      viszont mikor kórházban voltunk, minden második baba azért volt a csecsemőosztályon.

      Törlés
  2. Jajjj, miért voltatok kórházban? Remélem már jól vagytok!

    Hála Istennek nekünk még nem kellett egyik gyerekkel se kórházba menni (leszámítva a születésükkor, höhö), de idekattintok majd a listáért, amikor majd megyünk Barnival az orrmandula-műtétre nemsoká.

    VálaszTörlés
  3. Hát, ez még fél évesen volt, bélbetüremkedése volt a Picinynek, azóta már voltunk megint, de szerencsére utóbb nem sürgősségileg.
    utoljára a szülinapi bulija után voltunk, mert az egyik rokonleány (2 éves) leesett a lépcsőn..:S
    sok sikert a mandula-műtéthez!!

    VálaszTörlés