2012. szeptember 14., péntek

lökhárító karbantartás - avagy Én, 3. fejezet.

elég sok idő eltelt már az ön-gondozós második poszt óta, így éppen itt az ideje a következőnek. 

nyak és dekoltázs. és mivel ez így önmagában nálam igen rövid téma, csapjuk hozzá még a karokat is. 

szóval a felsőtest: 
ez például egy avonos dekoltázsfeszesítő krém.

igazából a legjobb megoldás, ha ugyanazt az ápolást használod amit az arcodon is, illetve néha időt szakítassz az izmok átmozgatására. 
erre mind masszázzsal, mind pedig mozgással szükség van, mert az izomtapadásoknál leginkább külső behatással tudsz csak elérni bármit is.

ezen a területen egyébként szintén nagyon fontos a bőrápolás, hiszen ezt a részt szinte annyi környezeti hatás éri, mint az arcunkat, vagy a kéz bőrét. és például itt láthatók először a szolizás nyilvánvaló káros hatásai is. 

szóval összefoglalva, tisztítás- tonizálás- hámlasztás- hidratálás- napvédelem. és az ötödik faktor az öregedés gátlás annak aki úgy érzi. 

felső végtagok: 

a felkarral sok dolgunk nincs, leszámítva, hogy alakját megőrízze, ne lógjon-lötyögjön. 
erről többet (ismét) Dorkánál tudhatunk meg. ennél jobb ötletem egyszerűen nincs. 

alkar.
szőrtelenítés: mindenkinek saját ízlése, hogy bundásan vagy anélkül szereti, de ha már nélküle, akkor érdemes epillálni vagy gyantázni, ki melyiket bírja jobban. a borotva viszont veszett fejsze nyele, egy két hónap után már a borotválás másnapján süni ül a kezeden, mert ugye mint tudjuk, a borotválás erősíti a szőrt. 
a szőrtelenítő krémekkel szintén ez a helyzet, egyszerű, gyors, allergiás reakciótól eltekintve veszélytelen, viszont lesz utána dús bundád. 
nálam a gyantás verzió él, nem birom az epillátort. utána viszont fontos az átkenegetés, de a szakszerű gyantázásról majd később. 

kézkrémezés

a kézkrémet érdemes nem csak csuklóig, hanem könyökig (azaz a könyöködön is) alkalmazni, mert ott is szüksége van rá, még ha annyira nem is ütközik ki, mint a kézfejen. 

amiket ne tegyél ha jót akarsz a kacsóidnak: 
  • mielőtt elindulsz valahová, vagy szabad levegőn vagy (ősszel - télen - tavasszal) ne kend be a kezed! ugyanis ha bekened, a nedvességtől csak méginkább kifújja a szél, és marja a hideg.
    azonban ha odaértél, már mehet is.
  • kézmosás nélkül sose.. ha bacis (azaz nem feltétlenül krumplipucolás-földkaparás retkes, egyszerűen csak bacis) a bőröd, és még jól be is kened, bebörtönzöd a bacikat a pórusaidba. na hát az meg azért nem egy jó ötlet.


  • glicerin és szilikon. rövidtávon oké, de hosszú távon többet árt mint használ.

    a szilikont azért érdemes kerülni, mert nem hidratál, hanem a szilikon részecskék a bőr felszínén maradnak, és ezért érzed űberpuhának a kezed. viszont egyrészt hamar elmúlik a csudajó érzés, másrészt lezárja a pórusaidat, így bőr nem tud lélegezni.

    a glicerin pedig alapjában vízelvonás elvén működik, azaz úgy hidratál, mikor bekened a kezed, hogy a környezetből von el vizet. namost, ha túl vastagon, vagy túl sokszor kened, nem csak a környezetből, hanem a bőrödből is fog vizet elvonni, így éppen az ellenkező hatást érve el, mint amit szerettél volna.

    viszont, ha ezek az összetevők a felsorolási lista vége felé vannak, az azt jelenti, hogy nem az a fő alkotó, azaz csak egy plussz, hogy akkor rögtön is pihi-puhi kezed lesz. 

a köröm szerintem megérdemel egy külön posztot, szóval azt most kihagyom. 


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése